Detaje nga shpërthimi i djeshëm në Mitrovicën Veriore

Detaje nga shpërthimi i djeshëm në Mitrovicën Veriore

Kronika shkurt 19, 2019 - 10:40
Lexo Detajet

Në rrugën “Vojvoda Putnik”, të Mitrovicës veriore dje ka ndodhur një shpërthim.

“Raportohet se pranë një lokali pronë e viktimës mashkull K/Boshnjak ka ndodhur një shpërthim”, thuhet në raportin policor.

Si pasojë e shpërthimit është dëmtuar lokali dhe një veturë e cila ishte e parkuar.

LEXO EDHE: Vjedhje në një shkollë në Pejë

Njësitë relevante kanë dalë në vend të ngjarjes dhe kanë mbledhur të gjitha dëshmitë.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori kompetent. Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar.