Përleshje me thika në Prishtinë

Përleshje me thika në Prishtinë

Kronika shkurt 11, 2019 - 12:15
Lexo lajmet e fundit nga vendi!

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona dje rreth orës 15:25 në rrugën “Haxhi Zeka” në kryeqytet, pasi që të njëjtit janë përleshur mes vete ku ishin përdorur edhe thika

Shkak i kësaj përleshjeje sipas policisë ishte një mosmarrëveshje. Gjatë përleshjes është përdorur një mjet i prehtë dhe një mjet i fortë dhe si pasojë të dy të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe iu është ofruar tretman mjekësor. 

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.