Plagoset një 17-vjeçare në Gjilan

Plagoset një 17-vjeçare në Gjilan

Kronika janar 11, 2019 - 12:38
Lexo detajet!

Një vajzë 17-vjeçare nga Gjilani është plagosur.  

Burimet policore në Gjilan thanë se një vajzë e lindur 2002 ka tentuar të bëjë vetëvrasje me pushkë të gjuetisë. Për momentin vajza ndodhet në QKUK në Prishtinë dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Një vajzë nga Gjilani e lindur 2002 ka tentuar të bëjë vetëvrasje me një pushkë të gjuetisë ku edhe është plagosur rëndë.

Të lënduarës i është dhënë ndihma e parë fillimisht në emergjencën e Gjilanit dhe më pas është dërguar në QKUK dhe sipas mjekëve ajo është jashtë rrezikut për jetën./rajonipress/