Aksident në Itali, dy kosovarë të lënduar
Foto: Ilustrim

Aksident në Itali, dy kosovarë të lënduar

Kronika dhjetor 16, 2018 - 11:21
Lexo Detajet

Dy kosovarë përfundojnë në spital pas aksidentit në Itali

Dy shqiptarë kanë mbetur të plagosur në një aksident rrugor të ndodhur në Ponte delle Priula të Italisë.

LEXO EDHE: Aksident me fatalitet në Ferizaj, 2 të vdekur

Automjeti u tyre u përmbys pasi u përplas fillimisht me një makinë tjetër. Sipas mediave italiane, të plagosurit janë 22-vjeçar me iniciale K.H. dhe 26-vjeçari me iniciale R.B., shqiptar i Kosovës.

Dy shqiptarët u dërguan në spital dhe raportohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Dinamika dhe shkaqet e aksidentit janë të paqarta. Policia italiane ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat.