Serbët në Graçanicë rrihen me shufra e çekanë

Serbët në Graçanicë rrihen me shufra e çekanë

Kronika dhjetor 07, 2018 - 12:32
Lexo lajmet e fundit nga vendi!

Në Graçanicë dje është raportuar për një rrahje ku janë përdorur edhe mjete të forta.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në këtë rrahje kanë qenë të përfshirë disa persona të komunitetit serb.

Aty janë përdorur edhe mjete të forta si shkopinj dhe çekan.

Njëri nga të dyshuarit ka pësuar lëndime dhe i është dhënë tretmani mjekësor, ndërsa njëri i dyshuar, me urdhër të prokurorit, dërgohet në mbajtje.