Ambasada turke deklarohet lidhur me gjendjen shëndetësore të ambasadores Kiliç, pas aksidentit

Ambasada turke deklarohet lidhur me gjendjen shëndetësore të ambasadores Kiliç, pas aksidentit

Kronika nëntor 16, 2018 - 19:18
Lexo tjera detaje

Gjendja e ambasadores turke, Kivilcim Kiliç, është stabile pas aksidentit ku u përfshi eskorta e saj në fshatin Slivovë të Gjilanit.

Ajo tashmë ka marrë trajtimin e duhur mjekësor. Këtë e ka konfirmuar  Ambasada e Turqisë në Kosovë.

Ndryshe nga ky aksident kanë ndërruar jetë tre persona dhe tre të tjerë janë lënduar.