Arrestohet i dyshuari tjetër për laboratorin e drogës në veri të Mitrovicës

Arrestohet i dyshuari tjetër për laboratorin e drogës në veri të Mitrovicës

Kronika qershor 21, 2018 - 13:29
Lexoni lajmet më të fundit nga vendi dhe bota

Prokuroria Themelore e Mitroivcës ka kërkuar 30 ditë paraburgim për personin  R.K., i cili u arrestuar dje nën dyshimet se u ka shitur barna disa persona tjerë të dyshuar për përpunimin e substancave të dyshimta narkotike.

I dyshuari R.K. u arrestua dje nga Policia e Kosovës në jug të Mitrovicës dhe ende ndodhet nën masën e ndalimit policirë për 48 orë.

Policia e Kosovës, njësitë antidrogë ditë më parë kishishin zbuluar një laborator në fshatin Qukiq të Zubin Potokut.

Lajmin për KALLXO.com e ka konformuar prokurorja Zejnije Kela.

“Unë sot e kam dorëzuar në gjykatë kërkesën për caktimin e paraburgimit për të dyshuarin në fjalë”, tha Kela.

Image 
Image 
Image 
Image 
Image 
Image 
Image 
Image