Dy të lënduar në një aksident në magjistralen Prishtinë- Ferizaj

Dy të lënduar në një aksident në magjistralen Prishtinë- Ferizaj

Kronika qershor 19, 2018 - 19:48
Lexo tjera detaje

Një aksident ka ndodhur para pak minutave në magjistralen Prishtinë- Ferizaj.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia. Sipas komandantit të Trafikut Rajonal të Prishtinës, majorit Milaim Fejzullahu, aksidenti ka ndodhur shkaku i një kyçjeje të pasigurt.

“Po mund të ju konfirmoj se para disa minutave ka ndodhur një aksident në magjistralen Prishtinë- Ferizaj. Dy persona janë lënduar dhe kanë kërkuar tretman mjekësor”, tha Fejzullahu për KALLXO.com.

Lëndimet, sipas tij, nuk janë serioze dhe njëri nga të lënduarit veçse është liruar.

“Të përfshira në këtë aksident kanë qenë dy vetura. Shkaku i aksidentit ishte një kyçje e pasiguritë afër një fshati”, tha Fejzullahu.