LIVE: Nisin homazhet në Gllogjan për vdekjen e Hilmi Haradinajt
Foto: Laura Hasani

LIVE: Nisin homazhet në Gllogjan për vdekjen e Hilmi Haradinajt

Kronika qershor 18, 2018 - 12:28
Lexoni më shumë detaje

Në fshatin Gllogjan kanë nisur homazhet për Hilmi Haradinajn, babanë e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj raporton zeri.info.

 Në ceremoninë e homazheve për Haradinajn po marrin  pjesë edhe shumë personalitete politike.

Menjëherë pas homazheve, Haradinaj do të varroset në ora 14:00 me ceremoni shtetërore dhe ushtarake në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan.

Kujtojmë se babai i kryeministrit ndërroi jetë gjatë ditës së shtunë. /Zeri/

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image