Tre të arrestuar për vrasjen e shqiptarit të vrarë në Angli

Tre të arrestuar për vrasjen e shqiptarit të vrarë në Angli

Kronika shkurt 24, 2018 - 21:01


Policia në Angli ka nisur një hetim për vrasje dhe ka bërë tre arrestime pas dhunimit që ju bë një Shqiptari, i cili më pas gjeti vdekjen.

Jozef Boci, 30 vjeç, pësoi plagë serioze në kokë pasi u godit në mënyrë të përsëritur me objekte të forta nga të paktën tre burra, në juglindje të Londrës të shtunën e kaluar.

Sipas mediave në vend Boçi ka gjetur vdekjen ditën e sotme, pasi nuk ka mundur të shpëtoj dot plagëve të marra. Policia tha se zoti Boçi, i cili ishte nga Shqipëria, por që jetonte në Catford, u sulmua në Rrugën e Lartë të Greenëichit pasi një sherri që shpërtheu mes dy grupeve Shërbimet emergjente u thirrën në vendin e ngjarjes rreth orës 2.15 dhe zona mbeti e rrethuar nga policia të nesërmen