Infektuar: 73048
Shëruar: 61986
Vdekur: 1649
Ngjyra rozë pastel, hija e pranverës

Ngjyra rozë pastel, hija e pranverës

Jetë February 22, 2021 - 10:55

Ngjyra rozë ka qenë gjithmonë problematike për imazhin. Ndërsa e kuqja ka monopolin mbi seksin (verë, buzëkuq, gjak) dhe ngjyra portokalli kujton gjithë ngrohtësinë (zjarr, xhenxhefil, erëz). Roza është lënë për të përshkruar të bukurën, gëzofin dhe foshnjën.

Në muajt e fundit, megjithatë, ka pasur një përpjekje të përbashkët nga dizajnerët dhe të famshmit për të rikonstruktuar ngjyrën rozë trëndafil  duke i sjellur kuptim si ngjyrë e forcës.

Vjeshtën e kaluar, aktoret amerikane, përfshirë Marisa Tomei dhe Zoe Saldana, postuan fotografi në Twitter duke veshur një kostum rozë të nxehtë nga Argent me hashtag #ambitionsuitsyou – për të inkurajuar gratë të ndjehen të vërejtura dhe të votojnë. Ndërkohë Saint Laurent, Versace dhe kompani të tjera mode, shfaqën modele të nxehta rozë nëpër pasarelat e tyre të vjeshtës, dhe tani roza është kudo. Flamingo, fuchsia, fandango – zgjidheni atë që ju pëlqen, është hije e momentit.

Roza trëndafil kombinohet bukur me neutralët që keni tashmë në veshjet tuaja, por edhe me ngjyra më të guximshme duke përfshirë portokallinë dhe blunë./Klantv/