Vazhdon të bjerë çmimi i naftës

Vazhdon të bjerë çmimi i naftës

Ekonomia September 21, 2022 - 09:18

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimin më të lartë të lejuar për shitjen e derivateve në Kosovë.

Sipas njoftimit, çmimi i naftës vazhdon të bjerë edhe për dy centë nga dita e djeshme, ndërsa benzina dhe gazi nuk kanë lëvizur nga çmimet, transmeton Zeri.info.

Image