Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Prishtina, nga sot me platformë informuese për turistët

Prishtina, nga sot me platformë informuese për turistët

Ekonomia October 15, 2020 - 15:05

Komuna e Prishtinës nga sot e tutje ofron në dispozicion një platformë informuese për turistët.

Të gjithë ata që vizitojnë kryeqytetin e Kosovës do të kenë mundësi të informohen dhe të planifikojnë udhëtimin e tyre përmes kësaj platforme.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

“Të gjithë ata që e vizojnë Prishtinën tash e tutje do ta kenë më lehtë të informohen dhe të planifikojnë vizitën e tyre në kryeqytet! ‘InPrishtina’ është brendi i ri dhe platforma informuese turistike e punuar me shumë dashuri për Prishtinën. Falënderojmë të gjithë që kontribuuan në këtë projekt të veçantë për qytetin tonë”, shkruan Ahmeti. /Zëri

 

Të gjithë që e vizojnë Prishtinën, tash e tutje do të e kanë më lehtë të informohen dhe planifikojnë vizitën e tyre në...

Posted by Shpend Ahmeti on Thursday, October 15, 2020