Kompjuterët më të mirë, me super çmime!

Kompjuterët më të mirë, me super çmime!

Ekonomia mars 13, 2019 - 14:10

Çdo ditë e më shumë komuniteti i gaming-ut në vend po shkon në rritje. Kompanitë gjigande të lojërave po shtojn risi apo lojëra të reja. Me shtimin e risive dhe lojërave të reja gjithashtu kërkohen kompjuterë me specifika më të mira.

Sa i përket specifikave dhe ofertave për këta kompjuterë Gjirafa50 gjithmonë na befason me risi.

Edhe kësaj here ka publikuar kompjuterët me specifika dhe çmimet më të mirat në vend.

Cili ju përshtatet juve?

Disa të rekomanduara I gjeni më poshtë:

1. Gjirafa50 Illyrian - 667.50 euro

- Fractal Design Focus G
- Kingston HyperX Fury, 1x8GB DDR4, 2400MHz
- Pllakë amë MSI H310M PRO-VDH - Intel H310
- MSI GeForce GTX 1050 GAMING X 2G 2GB GDDR5
- Intel Core i5 (Coffee Lake), 6 physical cores (6 fibers), 2.8 GHz / 4 GHz
- Evolveo - 550W
- SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0

Kliko këtu për kompjuterin Gjirafa50 Illyrian

Gjirafa50 BlueJay Level 2 - 953.50 euro

- Intel Core i7-8700
- MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6, 1830 MHz
- AM Patriot Signature Line 8GB DDR4 2666
- Pllakë amë MSI H310M PRO-VDH - Intel H310
- Burim energjie Evolveo - 550W
- SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0
- Evolveo Ray 2

Kliko këtu për kompjuterin BlueJay Level 2

Gjirafa50 Mirage - 485.50 euro

-Procesor AMD Ryzen 3 1200

-Kartelë grafike Sapphire Radeon PULSE RX550, 4GB, 4GB GDDR5

-Memorie RAM Patriot Signature Line 8GB DDR4 2666

-Pllakë amë MSI A320M PRO-VD/S - AMD A320, për AMD Ryzen/Athlon

- Burim energjie Evolveo - 550W

- SSD Kingston Now A400 - 240GB, SATA 3.0

Shiko të gjithë kompjuterët KËTU