Infektuar: 1110
Shëruar: 843
Vdekur: 30
Video e bërë 20 vjet më parë ku Daut Haradinaj tregonte si iu vra vëllai

Video e bërë 20 vjet më parë ku Daut Haradinaj tregonte si iu vra vëllai

Dosier April 16, 2019 - 17:02
Lexoni detajet!

Sot është deputet në Kuvendin e Kosovës, ndërsa siç dihet tashmë Daut Haradinaj ishte pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Dy vëllezërit e deputetit, Luan e Shkelzen Haradinaj janë dëshmor të kombit.

Një ndër dëshmorët e rënë në frontet e luftës është edhe djali i familjes Haradinaj, Shkëlzeni.

Në një video të rrallë të para 20 viteve, shihet Daut Haradinaj duke treguar se si u vra vëllai i tij Shkelzeni dhe si shoku i tij për t’i mos rënë në dorë forcave serbe kishte bërë vetëvrasje, shkruan Magazina.al

Haradinaj në këtë videon tregon edhe se si kishin mbetur pa municion ushtarët e UÇK-së, në momentin kur ishin përballur me forcat serbe