Formacionet zyrtare: Francë – Danimarkë

Formacionet zyrtare: Francë – Danimarkë

Botërori 2022 November 26, 2022 - 15:51
Lajmet e Fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Francë – Danimarkë, në kuadër të Botërorit 2022.

Ndeshja fillon nga ora 17:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Stadium 974”.

Franca është lidere e grupit me tri pikë, aq sa ka edhe Australia, por në rast të fitores së sotme, sigurojnë kalimin në fazën e eliminimit direkt.

Formacionet zyrtare:

Franca: Lloris – Kounde, Varane, Upamecano, T.Hernandez – Tchouameni, Rabiot, Griezmann – Dembele, Mbappe, Grioud.

Danimarka: Schmeichel, Andersen, Nelsson, Maehle, Christensen, Hojbjerg, Lindstrom, Eriksen, Kristensen, Damsgaard, Cornelius. /Zeri.info