Poloni – Arabia Saudite, formacionet zyrtare

Poloni – Arabia Saudite, formacionet zyrtare

Botërori 2022 November 26, 2022 - 13:22
Lajmet e Fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Poloni – Arabia Saudite e vlefshme për kupën e botës “Katar 2022”.

Ndeshja do të fillojë nga ora 14:0 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Education City”.

Arabia Saudite luan pas fitores të madhe ku mposhti Argjentinën me rezultat 1-2, dhe tani do të synojnë të vazhdojnë ecurinë pozitive.

Në anën tjetër, Polonia vjen nga barazimi me Meksikën 0-0, andaj edhe ekipi polak ka për qëllim fitoren që të bajnë shpresat gjallë.

Tashmç gjithçka është gati ku janë publikuar edhe formacionet bazë. /Zeri.info

Image