Kjo është gjendja e grupeve pas fazës së parë në Botëror

Kjo është gjendja e grupeve pas fazës së parë në Botëror

Botërori 2022 November 24, 2022 - 23:17

Me ndeshjen Brazil-Serbi është përmbyllur faza e parë e grupeve në Kampionatin Botëror.

Befasi, kthesa në rezultat e shumëçka tjetër ndodhi në xhiron e parë.

Në të gjitha ndeshjet e zhvilluara në fazën e parë pati shumë kartonë të verdhë, por asnjë i kuq.

Befasia më e madhe ishte humbja e Argjentinës ndaj Arabisë Saudite dhe po ashtu humbja e Gjermanisë nga Japonia.

Fitorja më e thellë e regjistruar në fazën e parë ishte ajo e Spanjës 7:0 ndaj Kosta Rikës.

Gjendja e të gjitha grupeve:

Image

Image