Formacionet zyrtare: Xhaka e Shaqiri nga minuta e parë, Zvicra sfidohet nga Kameruni në “Katar 2022”

Formacionet zyrtare: Xhaka e Shaqiri nga minuta e parë, Zvicra sfidohet nga Kameruni në “Katar 2022”

Botërori 2022 November 24, 2022 - 10:16

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do të luajnë nga minuta e parë në ndeshjen e parë të Zvicrës në Kupën e Botës kundër Kamerunit.

Sfida e parë e Grupit G në “Katar 2022” do të zhvillohet në “Al Janoub Stadium”, me fillim nga ora 11:00.

“Helvetikët” janë favoritë në “letër” përballë kombëtares afrikane.

Formacionet zyrtare:

Zvicra: Sommer, Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Sow, Shaqiri, Vargas, Embolo.

Kameruni: Onana, Tolo, N’Koulo, Castelletto, Fai, Gouet, Hongla, Anguissa, Toko, Choupo-Moting, Mbeumo.