Formacionet zyrtare: Spanjë – Kosta Rikë

Formacionet zyrtare: Spanjë – Kosta Rikë

Botërori 2022 November 23, 2022 - 16:08
Lajmet e fundit nga Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Spanjë – Kosta Rikë, në kuadër të fazës së grupeve në Botërorin 2022.

Ndeshja fillon nga ora 17:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Al Thumama”.

Kombëtaret bëjnë pjesë në grupin E.

Dy përzgjedhësit e kombëtareve do ta nisin takimin e parë në Katar me 11-shet më të mira që kanë në dispozicion. /Zeri.info

Formacionet zyrtare:

Spanja: Simon, Alba, Asensio, Azpilicueta, Busquets, Gavi, Laporte, Olmo, Pedri, Rodri, Torres.

Kosta Rika: Navas, Bennette, Borges, Calvo, Campbell, Contreras, Duarte, Fuller, Martinez, Oviedo, Tejeda.