LIVE: Kështu po pritet Kombëtarja e Kroacisë në Zagreb pas Botërorit historik

LIVE: Kështu po pritet Kombëtarja e Kroacisë në Zagreb pas Botërorit historik

Botërori 2018 korrik 16, 2018 - 17:40
VIDEO

Kombëtarja e Kroacisë ka mbërritur në Zagreb pas një Botërori historik në Rusi, dhe është duke u pritur nga mijëra qytetarë që po brohorisin në përkrahje të tyre.

Kroacia bëri histori duke arritur në finale të Kupës së Botës 2018 në Rusi për herë të parë ndonjëherë, transmeton Gazeta Express.

Franca i mposhti kroatët 4-2 në finalen e të dielës, por kjo nuk e ka zbehur arritjen e madhe të këtij vendi në Rusi. Më parë, Kroacia e kishte arritur gjysmëfinalen e Kupës së Botës 1998 në Francë, i cili ishte suksesi i saj më i madh deri në turneun e kësaj vere.

Sot, lojtarët kroatë janë kthyer në Zagreb ku po priten si heronj nga mijëra qytetarë, pamje të cilat mund t’i ndiqni drejtpërdrejt në linkun më poshtë.