Kroacia humbi finalen, por Kolinda vjen me reagim befasues

Kroacia humbi finalen, por Kolinda vjen me reagim befasues

Botërori 2018 korrik 15, 2018 - 19:09
Lexoni më shumë detaje

Franca është fituese e Botërorit “Rusia 2018”, pas arriti që ta mund Kroacinë me rezultat 4:2, raporton “Zeri.info”.

Por pavarësisht humbjes, presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovië, ka vazhduar me fjalë të mëdha për futbollistët kroat.

Ajo përmes një postimi në profilin e saj zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se është mjaft krenare me ta dhe se pavarësisht humbjes, ata arritën që të shkruajnë historinë, shkruan “Zeri.info”.

“Bravo Vatreni (zjarri), luanë që luftuat dhe bëtë histori!!!

Ne jemi krenarë me ju!!!”, ka shkruar presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovië. /ZËRI/

Image