Kroaci – Angli, ky është futbollisti i ndeshjes

Kroaci – Angli, ky është futbollisti i ndeshjes

Botërori 2018 korrik 11, 2018 - 23:29
Ja kush është zgjedhur futbollisti i ndeshjes

Kroacia ka kaluar në finale pasi mposhtë Anglinë me rezultat 2-1.

Perisic dhe Mandzukic shënuan golat e fitores historike për kombëtaren ballkanase.

Mirëpo futbollisti më i mirë sipas votuesve të FIFA-së ishte Ivan Perisic.