Argjentina vendos për Sampaolin

Argjentina vendos për Sampaolin

Botërori 2018 korrik 10, 2018 - 12:35
Detajet

Jorge Sampaoli do të mbetet për momentin në stolin e Argjentinës pavarësisht eliminimit në Kupën e botës.

Sampaoli kishte marrë shumë kritika për zgjedhjet e tij në Botëror, por do të mbetet ende në krye të skuadrës.

Klauzola e kontratës dhe mungesa e alternativave detyruan Federatën Argjentinase të Futbollit të mbajnë Sampaolin./Zëri