Sa vjeç do jenë në botërorin e Katarit disa nga yjet e futbollit

Sa vjeç do jenë në botërorin e Katarit disa nga yjet e futbollit

Botërori 2018 korrik 09, 2018 - 18:49
Detajet

Franca, Belgjika, Kroacia dhe Anglia, do të luftojnë për kurorën e më të mirës së botës.

Botërori i Rusisë mund të jetë i fundit për yje të futbollit, në mesin e tyre mund të jenë Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Do të jetë Katari që në vitin 2022 do të organizojë Kupën e Botës, dhe atëkohë Ronaldo do të jetë në moshën 37 vjeçare, ndërsa Messi në moshën 35 vjeçare.

Më poshtë ju sjellim moshën që disa yje do ta kenë në botërorin e Katarit./Lajmi.net/

Cristiano Ronaldo – 37 vite

Luka Modric – 36 vite

James Rodriguez – 30 vite

Robert Lewandowski – 33 vite

Muhamed Salah – 30 vite

Toni Kroos – 32 vite

Chicharito – 34 vite

Keylor Navas – 35 vite

Antoine Griezmann – 30 vite

Lionel Messi – 35 vite

Edinson Cavani – 35 vite

Luis Suarez – 35 vite

Isco – 30 vite

Sergio Ramos – 36 vite

Neymar – 30 vite

Kylian Mbappe – 23 vite

Eden Hazard – 31 vite