Kane merr kryesimin në garën për 'Këpucën e Artë'

Kane merr kryesimin në garën për 'Këpucën e Artë'

Botërori 2018 qershor 24, 2018 - 17:17
Detajet

Harry Kane është golashënuesi më i mirë momentalisht në Kupën e Botës, me pesë gola të realizuar, transmeton zeri.info

Anglia e demoloi Panamanë duke e mposhtur me rezultat tenistik 6-1.

Ndërsa, për “Tre Luanët” shkëlqeu kapiteni Kane, që realizoi “hat-trick”.

Pas këtyre tre golave, Kane ka shkuar në kuotën e pesë realizimeve në Botërorin “Rusia 2018”, duke lënë prapa Cristiano Ronaldon e Portugalisë dhe Romalu Lukakun e Belgjikës, me nga katër gola.

Ja 5 golashënuesit më të mirë:

Image