Këto janë fjalët e para të Putinit në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës

Këto janë fjalët e para të Putinit në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës

Botërori 2018 qershor 14, 2018 - 17:21
Mësoni më shumë shumë detaje

Numri një i Rusisë, Vladimir Putin, ka folur në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës, ku ndeshja e parë po zhvillohet mes nikoqirit e Arabisë Saudite, e vlefshme për Grupin A.

LEXO EDHE: E FUNDIT: Hapet kampionati botëror ‘Rusia 2018’

“Shpresoj të gjithë të keni një eksperiencë të paharrueshme. Kemi hapur dyert e vendit tonë dhe zemrat gjithë botës”, tha Putini.

“Ky është sporti më i mirë në botë që na bashkon të gjithëve”, shtoi ai.