Macron uron Erdoganin: Ka sfida të mëdha me të cilat Franca dhe Turqia duhet të përballen së bashku

Macron uron Erdoganin: Ka sfida të mëdha me të cilat Franca dhe Turqia duhet të përballen së bashku

Bota May 28, 2023 - 22:08

Presidenti francez, Emmanuel Macron e ka uruar presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan për rizgjedhjen e tij si president i Turqisë.

Ai në Tëitter ka shkruar Franca dhe Turqia kanë sfida të mëdha që duhet t’i kalojnë së bashku, përcjell Klankosova.tv.

“Ka sfida të mëdha që Franca dhe Turqia do t’i kapërcejnë së bashku. Kthimi i paqes në Evropë. Ne do të vazhdojmë të ecim përpara së bashku me Presidentin Erdogan, të cilit i përcjell urimet e mia për rizgjedhjen e tij”, ka shkruar Macron.