Rusia vazhdon sulmet me raketa në të gjithë Ukrainën

Rusia vazhdon sulmet me raketa në të gjithë Ukrainën

Bota May 18, 2022 - 08:02

Ushtria e Ukrainës thotë se forcat ruse po vazhdojnë të kryejnë sulme me raketa në objektiva ushtarakë dhe civilë në të gjithë Ukrainën.

Në Mariupol, që duket se është në prag të rënies pas betejës me një rrethim prej muajsh, ushtarët rusë po bllokojnë njësitë në fabrikën e çelikut Azovstal, sipas një përditësimi nga Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës.

Ata shtojnë se forcat ruse po sulmojnë gjithashtu në Donestsk dhe vazhdojnë të bombardojnë zonat kufitare të Chernihiv dhe Sumy.