Tetë të vrarë nga sulmet ajrore në Ukrainën Veriore

Tetë të vrarë nga sulmet ajrore në Ukrainën Veriore

Bota May 17, 2022 - 14:04

Tetë persona janë vrarë dhe 12 janë plagosur në një sulm ajror rus sot në fshatin Desna në rajonin verior të Ukrainës, Chernihiv , ka thënë shërbimi rajonal i urgjencës.

Sulmi vjen disa orë pasi guvernatori i rajonit të Chernihiv, Viacheslav Chaus, i cili paralajmëroi për sulme ajrore.

"Po, nuk ka më pushtues në rajonin Chernihiv, por është e lehtë për ta të arrijnë tek ne. Mos i injoroni paralajmërimet për sulm ajror!", kishte thënë ai. /Zëri