Pesë viktima dhe 373 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Pesë viktima dhe 373 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Bota November 24, 2021 - 17:35

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 442 raste të reja, jetën e kanë humbur 5 persona, ndërsa 373 e kanë fituar betejën me COVID -19.

Që nga fillimi i pandemisë në vend janë regjistruar 213.307, ndërsa prej tyre janë shëruar 197.493 dhe 7.474 kanë humbur jetën. Rastet aktive me virus në vend janë 8.339. /Alsatm