Një i vdekur dhe katër të zhdukur pas shpërthimit që tronditi Gjermaninë
Foto: Reuters

Një i vdekur dhe katër të zhdukur pas shpërthimit që tronditi Gjermaninë

Bota July 27, 2021 - 14:06

Një person ka vdekur dhe katër të tjerë janë zhdukur pas shpërthimit që ndodhi në një park industrial në qytetin perëndimor gjerman të Leverkusenit në mëngjesin e sotëm, duke u hapur tufa të zeza tymi në qiell, transmeton Zeri.info.

“Ne jemi tronditur thellë nga vdekja tragjike e një kolegu”, tha shefi i këtij parku industrial, Lars Friedrich, duke shtuar se katër njerëz të tjerë ishin zhdukur, raporton Reuters.