Infektuar: 106538
Shëruar: 98223
Vdekur: 2213
Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

Bota May 04, 2021 - 08:25

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotrén u shemb ndërsa mbi të po kalonte një tren me pasagjerë.

Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë lënduar ndërsa ekipet e kërkim shpëtimit vijojnë punën për të mbijetuar.

Aksidenti ndodhi shumë pranë stacionit të Olivos, në linjën nr.12 të metrosë së kryeqytetit meksikan. Shkaqet janë ende të paqarta dhe një hetim ka nisur për nxjerrjen e përgjegjësive./a2cnn