Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Zhduket nëndetësja me 53 persona në bord

Zhduket nëndetësja me 53 persona në bord

Bota April 21, 2021 - 13:21

Një nëndetëse indoneziane është zhdukur në ujërat e Balit me 53 persona në bord, të cilët ishin duke u trajnuar, thonë zyrtarët.

Indonezia tashmë ka filluar kërkimet e anijes KRI Nanggala-402, tha shefi ushtarak i vendit për agjencinë e lajmeve Reuters.

Mësohet se zyrtarët u kanë bërë thirrje Australisë dhe Singaporit për të ndihmuar në kërkimin e saj.

Raportet e medieve lokale thanë se, nëndetësja ishte zhdukur në ujërat rreth 60 milje (96 km) larg brigjeve të Balit, herët në mëngjesin e ditës së sotme/e.b-abcnews.al