Infektuar: 98835
Shëruar: 83591
Vdekur: 2008
51 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

51 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Bota April 07, 2021 - 18:32

Gjatë ditës së sotme është regjistruar një rekordi i ri i viktimave nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në spitalet e vendit, si asnjëherë tjetër, kanë ndërruar jetë plotë 51 pacientë, 20 vetëm në Shkup, shkruan alsatm.

Ndërsa janë shënuar edhe 1 302 raste të reja nga 4 438 teste të kryera në laboratorët shtetërorë dhe privatë.

Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar edhe 626 persona.