Infektuar: 98835
Shëruar: 83591
Vdekur: 2008
Tërmeti godet Greqinë

Tërmeti godet Greqinë

Bota February 28, 2021 - 15:32

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Greqinë sot në mesditë.

Epiqendra ishte në Detin Jon në afërsi të zonës Elies.

Tërmeti ra në një thellësi prej 2 km nëntokë dhe lëkundjet u ndjenë edhe në qytetin e Patras.

Mediat greke shkruajnë se nga tërmeti nuk ka persona të lënduar./gazetaexpress

Image