Infektuar: 101517
Shëruar: 87012
Vdekur: 2072
Gjendet trupi i tetëvjeçares së zhdukur para dy vjetësh

Gjendet trupi i tetëvjeçares së zhdukur para dy vjetësh

Bota February 24, 2021 - 15:47

Është gjetur trupi i një vajze tetëvjeçare, e parë për herë të fundit në vitin 2019.

Mildred Alexis Old Crow u pa për herë të fundit në prill të vitit 2019, por u raportua e zhdukur në nëntor të vitit 2020, thonë raportet.

Trupi i saj tani është gjetur tragjikisht në Montana, raporton Sun.

Një lajmërim i personave të zhdukur kishte thënë: “Byroja Federale e Zyrës së Hetimit në Salt Lake City Field dhe Byroja e Punëve Indiane po kërkojnë ndihmën e publikut në gjetjen e Mildred Alexis Old Crow të Rezervimit Indian të Crow.

Dy gra u arrestuan në lidhje me zhdukjen e Mildred në dhjetor.

Dyshja tani po mbahen me kusht prej 5,000 dollarë pasi u përballën me akuza për rrezikimin e mirëqenies së një fëmije dhe abuzim me kujdestarinë, raporton Sun./Klan Kosova/