Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Bideni arrin në Kongres

Bideni arrin në Kongres

Bota January 20, 2021 - 16:59

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden, dhe zonja e parë, Jill, kanë arritur në ndërtesën e Kongresit amerikan në Uashington.

Bashkë me ta ka arritur edhe nënpresidentja e zgjedhur, Kamala Harris, me bashkëshortin e saj.

Ata do të bëjnë betimin në mesditë, sipas kohës lokale./REL