Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Pendohen hajdutët, ia kthejnë veturën e vjedhur një gruaje në Itali dhe i lënë një mesazh

Pendohen hajdutët, ia kthejnë veturën e vjedhur një gruaje në Itali dhe i lënë një mesazh

Bota January 17, 2021 - 14:46

Një ngjarje aspak tipike është regjistruar në Itali, ku hajdutët e një makine u ndjenë keq për vjedhjen që kishin bërë, pas një postimi në rrjetet sociale, dhe për këtë arsye e kthyen mjetin pas.

“Ajo makinë përfaqëson krahët e saj, këmbët. Është mjeti i vetëm i lirisë”, shkruante një vajzë në rrjetet sociale, pasi nënës së saj që vuan nga një sklerozë e shumëfishtë i vodhën makinën në spitalin e Di Venere di Carbonara më 13 janar.

Postimi u shpërnda gjerësisht në rrjetet sociale dhe mesa duket kanë qenë dhe hajdutët e makinës që e kanë parë.

3 ditë më vonë makina u kthye, hajdutët e lanë pranë një vile në Valenzano dhe brenda saj kishte dhe një pusullë të shkruar prej tyre.

“Edhe ne kemi një zemër. Të na falni, por nuk e dinim për sëmundjen tuaj. Ju kërkojmë ndjesë. Hajdutët”. Makina ishte në gjendje të mirë përveç kuadrit, të cilin ata e kishin thyer për ta ndezur./a2news