Infektuar: 56732
Shëruar: 49982
Vdekur: 1426
215 të vdekur dhe mbi 12 mijë raste të reja me COVID-19 në Britaninë e Madhe

215 të vdekur dhe mbi 12 mijë raste të reja me COVID-19 në Britaninë e Madhe

Bota November 29, 2020 - 17:21

Britania e Madhe sot ka raportuar 215 vdekje të reja nga COVID-19.

Siç raporton Agjencia e lajmeve Reuters, 12.155 raste të reja të infektimit janë regjistruar në 24 orët e fundit.