Infektuar: 56732
Shëruar: 49982
Vdekur: 1426
Kroaci, 47 viktima dhe 3.537 të infektuar me koronavirus

Kroaci, 47 viktima dhe 3.537 të infektuar me koronavirus

Bota November 21, 2020 - 14:00

Në 24 orët e fundit, në Kroaci ja në regjistruar rekord 3.573 raste të reja me koronavirus, ndërsa vdiqën 47 persona. Numri i rasteve aktive arriti 19.079.

Janë hospitalizuar 1.981 pacientë, prej të cilëve 213 janë në aparate për frymëmarrje.

Prej fillimit të epidemisë, në Kroaci janë konfirmuar 100.410 raste me koronavirus, prej të cilave 1.304 vdiqën, ndërsa 80.027 u shëruan.

Deri më sot janë testuar gjithsej 667.749 persona, prej të cilëve 9.877 në 24 orët e fundit. /21tv