Infektuar: 54839
Shëruar: 48046
Vdekur: 1392
Greqi, një i vdekur dhe 152 raste të reja me COVID-19

Greqi, një i vdekur dhe 152 raste të reja me COVID-19

Bota August 08, 2020 - 19:39

Autoritetet greke konfirmuan sot 152 raste të reja me koronavirus në Greqi, nga të cilat 22 u zbuluan pas kontrolleve në pikat kufitare të vendit.

Nga këto raste, 43 janë në Selanik, 26 në Attica. Numri total i rasteve ka shkuar në 5421. Po kështu bëhet e ditur se 17 pacientë trajtohen të intubuar në spitale, ndërkohë që 129 pacientë janë larguar nga ICU.

Konfirmohet gjithashtu edhe një vdekje, duke e çuar numrin në 211 viktima nga COVID-19 në vend.