Infektuar: 9274
Shëruar: 5190
Vdekur: 269
Vajza e kryebashkiakut të New York-ut arrestohet nga policia

Vajza e kryebashkiakut të New York-ut arrestohet nga policia

Bota June 01, 2020 - 21:25

Protestat e dhunshme në SHBA kanë shpërthyer pas vrasjes së një afro-amerikani nga një polic amerikan.

Kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut Bill de Blasio konfirmoi që vajza e tij Chiara (25) u arrestua gjatë protestave të mbrëmshme.

Blasio në konferencën për shtyp tha se ishte krenar me të bijën e tij, pasi ajo sillej paqësisht dhe se gjithçka që bëri ishte në frymën e protestës, transmeton BBC.

Protestat e dhunshme në SHBA kanë shpërthyer pas vrasjes së një afro-amerikani nga një polic amerikan.