Infektuar: 10247
Shëruar: 5944
Vdekur: 327
Përsëri rritje të numrit të të vdekurve nga koronavirusi në Itali

Përsëri rritje të numrit të të vdekurve nga koronavirusi në Itali

Bota May 27, 2020 - 20:01

Pas disa ditësh shifrash në ulje nga pandemia e koronavirusit, përsëri është parë një rritje e numrit të të vdekurve në Itali

Pas 78 viktimash në ditën paraardhëse, në 24 orët e fundit Emergjencat Civile raportojnë 117 humbje të tjera jete nga virusi vdekjeprurës që deri në këto momente iu ka marrë jetën mbi 33 mijë personave.

Rritje ka pësuar dhe numri i të infektuarve të rinj ku u shtuan dhe 584 persona të tjerë, pjesa më e madhe e të cilëve vijon të jetë në Lombardi./Ekonomiaonline