Infektuar: 18910
Shëruar: 15367
Vdekur: 674
Vdesin shtatë persona nga shpërthimi i gazit

Vdesin shtatë persona nga shpërthimi i gazit

Bota December 07, 2019 - 19:21
Detajet

Shtatë persona kanë vdekur në Presovit të Sllovakisë, të premten nga shpërthimi i gazit.

Zjarri depërtoi në pesë katet më të larta të ndërtesës 12 katëshe duke shkatërruar çatinë dhe një palë shkallë brenda ndërtesës.

Nga Departamenti i zjarrit atje thonë se një person është akoma i zhdukur, deri më tani janë evakuuar 34 persona nga ndërtesa.

Gazeta Express do t’iu mbajë të njoftuar lidhur me rastin.