Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Profesori kapet ‘mat’ duke fotografuar mes këmbëve nxënësen e tij, publikohen pamjet

Profesori kapet ‘mat’ duke fotografuar mes këmbëve nxënësen e tij, publikohen pamjet

Bota November 19, 2019 - 09:10
Lexo Detajet

Një profesor i shkollës së mesme është kapur duke filmuar një nxënëse të shkollës në pjesët e ndieshme. Ndërkohë, që një skenë e tillë është filmuar nga një tjetër nxënës i kësaj klase.

Shefat e arsimit në Los Rios zbuluan se mësuesi pa emër tani është suspenduar në pritje të një hetimi të nivelit të lartë mbi pretendimet e ngacmimit seksual.

Image

Vendimi u dha pasi videot që tregonin se mësuesi mbante një telefon celular nën skajet e fustanit të nxënëses, bëri bujë të madhe edhe në rrjetet sociale, shkruan The Sun

Në video ai shihet duke përgatitur telefonin e tij celular dhe duke ulur krahun poshtë karriges së tij ndërsa nxënësja afrohet.

Ai pastaj skajon telefonin e tij më afër dhe duket se e lëvizë atë lart, ndërsa ajo qëndron në tryezën e tij duke mbajtur një libër shkollor.

Image

Media lokale në Ekuador raportojnë se departamenti i arsimit ka “aktivizuar të gjitha protokollet e nevojshme” dhe po heton çështjen ndërsa mbështesin studentët e prekur.

Ministria e Arsimit është duke punuar për çështjen dhe ka ritheksuar se ata kanë një politikë me tolerancë zero ndaj ngacmimit seksual.

Image