Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Kjo është gjendja shëndetësore e Aleksandar Vuçiq pas problemeve me zemër

Kjo është gjendja shëndetësore e Aleksandar Vuçiq pas problemeve me zemër

Bota November 18, 2019 - 08:13
Lexoni detajet!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka qëndruar për dy ditë me radhë në spitalin ushtarak në Serbi pas problemeve me zemër.

Këshilltarja e tij, Suzana Vasiljeviq, ka treguar për media gjatë mbrëmjes së djeshme se Vuçiq ka dalë nga spitali dhe se gjendja e tij është përmirësuar.

Ajo po ashtu ka thënë se presidenti i Francës, Emanuel Makron dhe kancelaria gjermane Angela Merkel, janë shqetësuar për gjendjen e Vuçiqit.

Kujtojmë se të shtunën u raportua se Vuçiq u shtrua në spital për shkak të problemeve me zemër. Nuk është sqaruar ende saktë se çfarë ka ndodhur me presidentin e Serbisë.