Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Tragjedi në një familje, burri vrau gruan dhe fëmijët pastaj veten

Tragjedi në një familje, burri vrau gruan dhe fëmijët pastaj veten

Bota November 17, 2019 - 08:44
Detajet

Një burrë qëlloi për vdekje gruan dhe tre fëmijët e tyre, më pas qëlloi veten, në Kaliforni. Departamenti i Policisë San Diego tha se të shtënat ndodhën të shtunën në mëngjes, sipas Fox 5.

Autoritetet thanë që burri e qëlloi për vdekje gruan dhe tre djemtë e tyre të moshës tre, pesë dhe nëntë vjeçare, para se ta kthente armën mbi vete. Burri u tha gjithashtu se kishte qëlluar djalin e madh, 11 vjeç, i cili u dërgua në spital.

Policia tha se 11 vjeçari u tha se ishte në gjendje kritike që nga pasdita e së shtunës. Djali tre vjeçar, burri dhe gruaja kishin vdekur në vendin e ngjarjes, ndërsa fëmijët pesë dhe nëntë vjeçar vdiqën në spital. Policia tha se të shtënat ndodhën më pak se 24 orë pasi gruaja 29-vjeçare mori një urdhër ndalues ndaj burrit të saj.

Image

Policia tha se burri është i vetmi i dyshuar në këtë rast dhe ata nuk po kërkojnë askënd tjetër në lidhje me të shtënat.