Infektuar: 4307
Shëruar: 2095
Vdekur: 94
Aksidenti tragjik i mori jetën 20-vjeçares, shkaku ishte zogu fazan

Aksidenti tragjik i mori jetën 20-vjeçares, shkaku ishte zogu fazan

Bota October 17, 2019 - 18:55
Detajet

Një ndihmës mësuese humbi jetën më 22 janar të këtij viti dhe është zbuluar se çfarë shkaktoi aksidentin tragjik.

20-vjeçarja Natalie Haywood u shpërqendrua nga një zog fazan dhe u përplas me një pemë. Ajo u dërgua me urgjencë në spital, por nuk ia doli të jetonte.

Menjëherë pas ngjarjes së ndodhur në Lincs, Angli u zhvillua një hetim nga policia.

"Shkaku i vdekjes ishin lëndimet e shumta. Ajo ishte duke udhëtuar për në jug lindje në atë kohë. Mundësitë më të mëdha janë që një fazan ose kafshë tjetër i shkaktuan përqendrim”, tha hetuesi Mark Brown.