Infektuar: 1038
Shëruar: 791
Vdekur: 30
Ndërron jetë shefi i zinxhirit të hoteleve 'Hilton'

Ndërron jetë shefi i zinxhirit të hoteleve 'Hilton'

Bota September 21, 2019 - 23:18
Detajet

”Perandori” i hotelerisë, Barron Hilton vdiq në moshën 91-vjeçare në Los Anxheles.

Miliarderi dhe filantropi, i cili e kishte trashëguar pasurinë nga babai i tij, Conrad, u bë shef i grupit Hilton në vitin 1966 dhe u tërhoq 30 vite më vonë.

Hilton ishte shumë popullor edhe për faktin se kishte krijuar skuadrën e futbollit ”Los Angeles Chargers”.

Mbesa e tij e shumëpërfolur, Paris Hilton shkruajti në Instagram se gjyshi i saj ”ishte një legjendë, vizionar, fantastik dhe i dashur”.